Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Снимаха кометата Макнот над Димитровград

3,236 прегледа
Физикът Димитър Кокотанеков е автор на снимката на кометата над Димитровград

Само една снимка на кометата Макнот, която все още може да бъде видята с помощта на телескоп над Димитровград, успя да заснеме екипа на местния планетариум. Това разказа пред Dimitrovgrad.bgvesti.net физика Димитър Кокотанеков, който обясни, че облачното време през миналата седмица отчасти е попречило на планираните астрономически наблюдения. Въпреки това на единствената снимка, направена от Кокотанеков се вижда кометата Макнот в съзвездието Персей, снимана на 15 юни 2010 година.

Наблюденията, организирани от  димитровградския планетариума от 14 до 17 юни са преминали при голям интерес, отчете Кокотанеков. Късния час на астрономическата проява не спря димитровградчани да дойдат в парк "Вапцаров". Хората продължават да се интересуват дали може да бъде видяна кометата Макнот и подредбата на планетите Сатурн, Марс и Венера. До края на юни те могат да бъдат наблюдавани над Димитровград, но при ясно време и с помощта на телескоп, уточняват от Планетариума.

Снимката на кометата Макнот, направена в планетариума

Т.Вълчева

Видео по темата

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!