Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Заловиха пикап с насипни животински вътрешности, превозвани незаконно

4,476 прегледа
Снимка БХБД (от социални мрежи) Свали оригинала
Снимка БХБД (от социални мрежи)
Хасково | Божидар Събев
3

Незаконен превоз на животински вътрешности в разрез с всякакви хигиенни и нормативни изисквания е установен от Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) в Хасково. Шофьорът е заловен с помощта на Районното управление на МВР в града и ще бъде глобен, съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). 

При рутинен преглед на социалните мрежи на инспекторите от ОДБХ са забелязали снимка на пикап с открита каросерия, пълна с животински вътрешности. Според автора на публикацията по време на движението от автомобила върху шосето е изтичала кръв.  

Шофьорът е обяснил, че е намерил животинските вътрешности „на поляна край пътя“ и ги натоварил на пикапа за храна на неговите пет кучета. Не е известен произходът на продуктите, нито да ли са от здрави или болни животни.

Агенцията стриктно следи за нарушения на законите за храните и за ветеринарномедицинската дейност във всички информационни канали, включително онлайн. Социалните мрежи се проверяват редовно за обяви за незаконна търговия с храни и други нерегламентирани дейности, допълват от БАБХ.

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (3)

Чончев
Бъхлария наречена така от един министър на статуквото се напълни с клоуни на държавна издръжка които гласуват под строй.Идиоти които глобят за щяло и не щяло за да се напълни бюджета.Решението е лесно 40процента от тоя раздут щат се праща на борсата да реди пасианси.
ASENRAZCVETNIKOV44@GMAIL.COM
потрябва някакъв документ или подадеш сигнал срещу комшията ше има да чакаш с месеци, хаха
Чончев
Не че нещо ама и сега чакаш с месеци даже с години въпреки големия щат на избирателите