Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Британското правителство ще дава до 40 000 паунда на мигранти да напуснат

1,880 прегледа
Светът | Галина Делинова
1

Семейства на мигранти с отхвърлени молби ще получат до 40 000 паунда, за да напуснат Обединеното кралство по силата на предложена от британския вътрешен министър Шабана Махмуд програма, съобщава Би Би Си. 

Ако отхвърлените кандидати за убежище не приемат „стимулиращите плащания“, британското правителство ще ги депортира принудително. Депутатите още обсъждат как да депортират семейства с деца, които са отказали доброволно да напуснат Великобритания, „по ефективен и хуманен начин“. 

По програмата на човек се полагат до 10 000 паунда. Срокът за реакция е седем дни. Очаква се парите да стигнат до 150 семейства, които живеят в жилища, финансирани от британските данъкоплатци. 

Позицията на МВР е, че предложената програма ще спести 20 милиона паунда, ако се окаже успешна. 

Коалиция от 100 организации за деца на мигранти и бежанци, заяви, че семействата имат само седмица да вземат потенциално съдбоносно решение, без да имат време да получат правен съвет.

Консерваторите и партията „Реформирай Обединеното кралство“ смятат, че плащанията ще насърчат хората да идват нелегално във Великобритания.

Махмуд изтъкна, че кандидати за убежище, които нарушават закона или работят нелегално, ще бъдат изгонени от финансираните от правителството жилища, и ще загубят социалната си подкрепа, допълва Би Би Си. 

Според организацията „Съвет за бежанците“ плановете могат да доведат до увеличаване на броя на бездомните.

 

Видео по темата

Източник: offnews
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

антимишок
Не се научиха ингилизите,забравиха случката с "Войната срещу кобрите" в Индия.....