Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Трети ден асеновградчани са без вода, искат оставката на кмета

1,935 прегледа
снимката е илюстративна Свали оригинала
снимката е илюстративна
Асеновград | Надежда Виденлиева
0

Трети пореден ден асеновградчани в много райони на града са без вода. 

Аварията на магистрален водопровод възникна още във вторник, 13-и януари, и оттогава водата е мираж.

Според непотвърдена информация причината за спуканата тръба е строеж на нова сграда върху нея.

Заместник-кметът на Асеновград инж. Стоян Димитров каза, че община Асеновград е издала разрешение за строежа на база документи, които са предоставени от експлоатационното дружество, което е удостоверило с печат и подпис, че сградата може да бъде построена.

По думите му днес община Асеновград ще внесе преписка в Районна прокуратура - Пловдив, за да може виновните да си понесат последствията. 

Според инж. Димитров от общинската администрация няма виновни според документите, които са разгледани и събрани до сега.

Асеновградчани са на предела на своето търпение и тази сутрин се събраха пред сградата на общината с викове "оставка". 

В интервю за Нова телевизия хората изразиха своето недоволство и поискаха незабавно да се вземат мерки за постояннните аварии и липсата на водоподаване, защото проблемът е от години. 

Гражданите заявиха, че са готови и да блокират пътя Асеновград - Пловдив.

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!