Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Община Кърджали ще изплати щетите от паднало дърво върху автомобил,сумата надхвърля 6000 лева

2,612 прегледа

Община Кърджали се споразумя в съда с ищеца П.В.Т. да му изплати до края на януари 2026 г.щетите на лекия му автомобил,причинени от паднало дърво.Инцидентът става прем май 2025 г.Кърджалиецът завежда дело в Районния съд.Общината не оспорва претенциите му и изразява готовност да покрие щетите.Общата сума възлиза на 6 329 лв.

Според вещото лице щетите се изразяват  в изцяло напукано /унищожено/ предно панорамно стъкло; хлътнала и деформирана към седалките покривна част на автомобила; счупени стъкла на задна дясна врата и стъкло на багажното отделение от дясната страна; смачкани задната греда и задната дясна врата, както и деформирани предна врата и задна врата, ведно със законната лихва върху претендираната главница за времето от датата на увреждането 04.05.2025 год. до окончателното изплащане на сумата, както и направените по делото разноски в общ размер на 2 300.00 лева, от които 160.00 лева, представляващи 1/2 от заплатената държавна такса за образуване на делото; 300.00 лева, представляващи внесен депозит за вещо лице, 40.00 лева - внесен депозит за призоваване на свидетели и 1 800.00 лева с ДДС, представляващи заплатено адвокатско възнаграждение.

Кърджали бг вести

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!