Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Набелязаха мерки срещу незаконните сметища при областния управител

1,298 прегледа

Работна среща с представители на общините в Кърджалийско, ангажирани с ресор екология, се проведе днес по инициатива на областния управител Никола Чанев и директора на РИОСВ Хасково Тонка Атанасова. На фокус бе необходимостта от спешни мерки за предотвратяване и ограничаване на нерегламентираното изхвърляне на отпадъци. Дискутирани бяха причините за образуване на замърсяванията и трудностите, с които се сблъскват общинските администрации при почистването им. Представителите на местната власт обмениха опит и обсъдиха добри практики в управлението на битовите и строителни отпадъци, които подпомагат справянето с проблема.

Набелязани бяха мерки срещу незаконните сметища. Всяка община се ангажира да изготви и представи в РИОСВ – Хасково линеен график с конкретни срокове за поетапното разчистване на локализираните бунища. Специално внимание ще бъде обърнато на местата, които се замърсяват периодично.

Това съобщиха от Пресслужбата на Областна администрация.

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!