Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Пак без кворум в парламента – блокажът на институциите и държавата продължава

1,520 прегледа
България | Галина Делинова
0

И днешното заседание на Народното събрание не събра кворум и се провали. В залата се бяха регистрирали само 71 народни представители. Председателят на парламента Наталия Киселова обяви следващото заседание за утре.

Вчера заседание също нямаше, защото в зала се регистрираха едва 61 народни представители. Дотук се стигна след заканата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов да не осигуряват кворум в парламента.

Гневът му беше предизвикан от лошото представяне на ГЕРБ на извънредните избори за общински съветници в Пазарджик. Борисов отправи и остри критики към коалиционните си партньори от БСП и ИТН.

От БСП отговориха на Борисов в писмена позиция, в която се подчертава, че нова политическа криза би подействала разрушително върху социалния мир и ключови системи в държавата.

 

Видео по темата

Източник: frognews
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!