Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Ватманът на дерайлирания трамвай ще бъде наказан административно

1,451 прегледа
Щетите, причинели от дерайлиралия трамвай, ще бъдат покрити от неговата застраховка „Гражданска отговорност“ Свали оригинала
Щетите, причинели от дерайлиралия трамвай, ще бъдат покрити от неговата застраховка „Гражданска отговорност“
България | Галина Делинова
0

Застраховката ще покрие причинените щети по автомобилите

Ватманът на трамвая, който дерайлира и се блъсна в подлез и паркирани автомобили в София, ще бъде наказан с предупреждение за уволнение или с уволнение. Това днес каза на брифинг Милен Миньов, началник на отдел „Технически и качествен контрол“.

„В кабините на трамвайните мотриси има монтирани камери. Ватманът обясни, че обезопасява трамвая и слиза да си купи кафе. Когато се връща, вижда, че трамваят е потеглил. Ще се проведе разследване и ще видим кой ще понесе отговорност. Преди излизане от депо всички ватмани се проверяват за алкохол. Мотрисите преминават ежедневен преглед технически. Най-вероятно става въпрос за човешка грешка. Тези трамваи нямат записващи устройства на скоростта и няма как да установим с каква скорост се е движел“, допълни той.

Ватманът има над 20 години опит в столичния градски транспорт. „Вратата е била затворена – неговата и на самия трамвай. Сложил е джойстика на позиция „спиране“. Не съм виждал камерите, предадохме ги на полицията. Трамваят е бил по редовна линия, излиза преди 4 ч. сутринта и докато се включи на линия, ватманът слиза да си купи кафе“, каза още Минев. Спирането между спирките без уважителна причина е забранено.

Застраховката „Гражданска отговорност“ на трамвая ще покрие щетите по автомобилите. 

По непотвърдена информация има един или двама арестувани, които са се намесили в управлението на трамвая и са причинили катастрофата.

„Започна работа по оценяване на щетите, включили сме и експерт по подлезите. Хубавото е, че пътното платно не е компрометирано. Вероятно стойността на щетите е десетки хиляди лева. Ще сме готови днес или утре с изчисленията. Ремонтът ще започне веднага. Щетите трябва да бъдат покрити от виновните. Непосредствените дейности ще започнат със средства на „Столичния електротранспорт“ и аварийния фонд на общината. Който е причинил щетите, той трябва да плаща за отстраняването им“, коментира Трайчо Трайков, кмет на район „Средец“.

Вторият инцидент с трамвай по същата линия вчера е причинен от човешка грешка. 

 

Видео по темата

Източник: http://www.segabg.com
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!