Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Отново черен дим се издигна от комина на Сикстинската капела

2,112 прегледа
Снимка: БГНЕС Свали оригинала
Снимка: БГНЕС
Светът | Таня Тодорова
0

Черен дим се издигна от комина над Сикстинската капела днес по обяд, сигнализирайки, че второто гласуване от първия пълен ден на конклава - и третото гласуване като цяло - е било безрезултатно, съобщи "Ватикан Нюз", цитирана от БТА.

Кардиналите се оттеглиха за обедна почивка, а хората на площада продължават да гледат към комина в очакване да бъде избран нов папа. Гласуването ще бъде подновено около 16:00 ч. местно време (17:00 българско). Приблизително 15 000 души са се събрали на площад „Свети Петър“ в очакване на бял дим.

Сега 133-мата кардинали, имащи право да гласуват, ще отидат на обяд в резиденцията „Санта Марта“ във Ватикана, където повечето от тях са отседнали по време на конклава, допълва АНСА.

Белият дим ще означава, че 1,4 милиарда католици по света имат нов лидер. За това е необходимо мнозинство от две трети.

Франциск почина на Велики понеделник на 88-годишна възраст след 12 години начело на Църквата. 

Видео по темата

Източник: БТА
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!