Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

В "Климент" борят срамежливостта с музикално междучасие

2,169 прегледа

Хасковското основно училище „Климент Охридски“ въведе нов елемент в обучителната си програма - музикално междучасие. В него всички желаещи деца могат да пеят под музикален съпровод на модерната озвучителна апаратура, закупена от ръководството на училището. Тя е по проекта „Съхрани емоцията“ от оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ на ЕС.

„Музикалното междучасие“ ще се провежда всеки последен петък на месеца, разкри инициаторът на идеята Гинка Райчева, директор на ОУ „Климент Охридски“. По проекта апаратурата трябвало да се използва за подготовката на трите вокални групи на училището - “Сладурчета“, „Малка мома“ и „Пей с нас“. Музикалното междучасие обаче ще даде възможност на тези деца да свикнат да пеят пред публика, обяснява нововъведението си Райчева. Другата последица от междучасието била, че и останалите деца преодолели срамежливостта си и пожелали участие във вокалните групи. Междучасието за малко не прерасна в час. Само огромните усилия на преподавателите възстанови нормалния учебен процес.

Проектът на „Климент Охридски“ продължава до месец юли.

Г.Христов

Видео по темата

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!