Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Забраниха употребата на водата в Бисер за питейни и битови нужди

4,359 прегледа
Хасково | Анета Кутелова
0

Ограничава се употребата на водата в харманлийското село Бисер за питейни и битови нужди, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в Хасково.

Причина за това е, че е направено изпитване и са установени отклонения в качеството на водата по радиологични показатели. Изчислена е параметрична стойност на Индикативна доза – 0,170±0,009 mSv (при определена параметрична стойност – 0,1 mSv), с което питейната вода не съответства на изискванията на Наредба №9 за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели.

В тази връзка ВиК – Хасково от 5 юли 2024 г. трябва да организира осигуряването и доставянето на вода за питейни нужди на засегнатото население на село Бисер, общ. Харманли с цистерни (водоноски).


 

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!