Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Най-голямата болница в Перник се нуждае от нови хемодиализни апарати

1,221 прегледа
Перник | Галина Делинова
0

Най-голямата болница в Перник - МБАЛ „Рахила Ангелова“, се нуждае от нови хемодиализни апарати, алармира в писмо до Общинския съвет изпълнителният директор на здравното заведение д-р Анатоли Митов.

В момента отделение „Хемодиализа“  разполага с 11 апарата. Четири от тях са пуснати в експлоатация през 2009г. и имат над 32 000 отработени часа при допустими 30 000. Останалите апарати са въведени в действие в периода 2013 - 2019г. Техниката е физически и морално остаряла и се налагат чести ремонти, посочва д-р Митов. По думите му три от апаратите е необходимо да бъдат изведени от експлоатация поради невъзможност за последващи ремонти.

МБАЛ „Рахила Ангелова“ е акционерно дружество. Община Перник притежава 92 270 поименни акции, или 13,5 на сто от капитала на лечебното заведение.

Заради това д-р Митов е изпратил искане до председателя на Общинския съвет и кмета на Перник за отпускане на 50 000 лв. за закупуване на два нови апарата. Предложението ще бъде разгледано на следващото заседание на Общинския съвет.

 

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!