Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Съдът по правата на човека установи нередности при отнемането на лиценза на КТБ

3,001 прегледа

Европейският съд по правата на човека (ЕСПЧ) смята, че бългapcĸoтo зaкoнoдaтeлcтвo е лишило KTБ oт cъдeбeн ĸoнтpoл при peшeниeтo зa oтнeмaнe нa лицeнзa й. Това обясни за БТА адв. Людмил Ангелов.

Той обясни, че ЕСПЧ е установил нарушение на правото на състезателен процес, както и това, че е погазено правото на собственост на акционерите.

Лицензът на КТБ бе отнет през 2014 г. от БНБ. Банката бе поставена и под специален надзор. Основните акционери оспорваха това решение пред Върховния административен съд.

Според Ангелов, стъпвайки на решение на съда в Страсбург, пред двете върховни съдилища у нас може да бъде обжалвано отнемането на лиценза. Право да направят това имат дори и вложителите, каза Ангелов.

ЕСПЧ не е присъдил обезщетение и отхвърля искането на КТБ на акционерите за 5,3 млрд. лева имуществени вреди.

Източник: БТА
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!