Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Откриха връзка между здравословното хранене и риска от инфекция с COVID-19

2,014 прегледа

Според ново проучване, публикувано в научното издание Gut, здравословното хранене с растителни продукти намалява риска от COVID-19, както и от развиването на по-остри симптоми при инфекция.

Екип, ръководен от учени от Многопрофилната болница в Масачузетс и Кралският колеж в Лондон, анализира данните на 592 571 души от Великобритания и САЩ, включили се в проведеното чрез смартфони обединено проучване на симптомите ZOE COVID-19. След като всеки участник получава оценка на консумацията си на растителни продукти, изследователите проучват до каква степен е изложен на риск от инфекция от COVID-19, както и какъв е рискът да развие по-остри симптоми, в случай че се разболее.

Оказва се, че рискът хората, които консумират здравословни растителни продукти, да развият COVID-19 е 9 процента по-нисък в сравнение с риска на тези, чиято оценка в това отношение е по-ниска. Нещо повече – с 41 процента по-нисък е шансът първите да развият по-остри симптоми по време на евентуална инфекция.

Видео по темата

Източник: Obekti
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!