Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

СДС пак ще преговаря с ГЕРБ за общо явяване на изборите

2,066 прегледа

СДС ще преговаря отново за коалиция с ГЕРБ за предсрочните парламентарни избори на 11 юли. Това заяви в Русе председателят на партията на сините Румен Христов.

На проведения Национален изпълнителен съвет в петък са обсъждани възможностите на СДС за предстоящите избори, като преобладаващото мнение е, че трябва да се продължи заедно с идеологическия партньор ГЕРБ, добави той.

По думите на Румен Христов, тъй като гласовете, които биха получили, няма да са достатъчни за влизане в парламента, ако се явят самостоятелно на вота, започват преговори с ГЕРБ за коалиция, както това се случи на изборите за европарламента и на парламентарните избори през април.

"Ще искаме наши представители да бъдат на по-предни места", каза Христов.

От СДС обмислят и различни варианти за изборите, ако не се получи коалицията с ГЕРБ: самостоятелно явяване, участие в патриотично-консервативен блок или заедно с "Демократична България" - разговорите с тях обаче са "замръзнали преди година".

По отношение на предстоящите избори Румен Христов очаква проблеми с машинния вот, който стана задължителен за всички секции с над 300 гласоподаватели.

Видео по темата

Източник: offnews
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (4)

бат Танас
Е това е умен човек! Ако се присъединят и патриотите към герб, не само ще са първа сила но и мнозинство в парламента.
този политически труп
не преговаря а лиже г-за на Тик-вон за депутатско местенце
СДС отдавна умря
Тая патерица е съвсем куца. А СДС умря заради разпродажбите на държавно имущество от тъмнозеления ром.
Шайката
Шайката отново се събира за да обира и краде!