Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Водата в Любимец негодна за пиене заради арсен над нормата

2,617 прегледа
Хасково | Анета Кутелова
5

Завишено е наличието на арсен в питейната вода в Любимец, съобщиха от РЗИ – Хасково. Това е установено при изследване на показателя в изпитвателна лаборатория.

Констатирано е наличие на 11,9 µg/l арсен при норма - не повече от 10 µg/l.

Жителите на Любимец не трябва да ползват водата за питейни нужди и приготвяне на храна до възстановяване на качеството й.

Изпратено е писмо до кмета на Любимец за уведомяване на населението на града с цел опазване на човешкото здраве. Информирано е Министерство на здравеопазването.

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (5)

Кефят ме Фашистите
Всеки ден тормоз , а скотовете си траят :))
Паржу
Сега 2 000 000 на Д.Д. за едни нови сондажи и водата става не само годна, но и лековита.
Панаетюф Теню ут Гердима
Бах май му, лятоска за перем атомни карпузи
S7ALK3R
Мисля, че ако вдигнем цената арсена ще се избистри.
уха
То затова ли тия момета, мениджърки и селянки от тоа град били толкова прости и безмозъчни! Горките - арсена ги е ударил здраво в главата, пардон в тиквите и дините!