Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Дариха трапезна вода на жителите на община Димитровград, засегнати от безводието

2,540 прегледа

Трапезна вода от по 5л. дарение от ПП ГЕРБ се раздава на хората в засегнатите населени места в община Димитровград, информират от местната общинска администрация.

Водата пристигна с тир, натоварен с 4080 бутилки вода от по 5л., осигурени за жителите на засегнатите села.

За решението да бъде дарена вода за хората в кризистната ситуация съобщи по-рано днес областният координатор на партията Делян Доблев, след проведени разговори с премиера Борисов.
Днес по обяд бе възстановено водоподаването към селата Брод, Златополе, Райново, Долно Белево, Голямо Асеново, Малко Асеново, Странско, Длъгнево, Бряст и Здравец, след като резултатите от пробите от трите водовземания от поречието на реката показаха липса на замърсяване.

"Макар водоснабдяването да е възстановено, водата се препоръчва само за хигиенни нужди. Изчакват се контролни проби в утрешния ден и едва тогава РЗИ ще прецени дали става за пиене и готвене. За това дарението от ГЕРБ е изключително важно за хората сега. От днес следобед бутилирана вода за пиене вече се доставя на кметовете на селата и чрез тях се раздава на хората. Благодаря за тази навременна помощ.", каза кметът на община Димитровград Иво Димов.

 

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (2)

Голямо
Голямо "дарение". Първо им вземат здравето, а после да пият по една студена вода па дано им мине. Защо спряхте водата на Златополската система която няма нищо общо с Р. Марица. Тя се намира северно от с. Злато поле и водата в кладенците постъпва от дерето което идва от с. Долно Белево и се влива в река Марица. До сега не съм виждал вода да върви по нагорнището.Това показва още веднъж в какви ръце е поверено тукашното "В и К", които не знаят и не познават системите си още повече вододайните зони. Това показва, че липсват проекти за тези зони и нямат Разрешителни за водоползване, което показва, че РЗИ и басейнова дирекция не си гледат задълженията над тези помпени станции, които водоснабдяват населените места.
Отвратен
Какво падение - даряват вода ! А въздух за дишане ще ни осигурите ли ? Питаме просто ,защото от такива като вас ни зависи живота !