Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Кафето - унищожител на мазнините в женското тяло

3,625 прегледа
Рубрика „Здраве“ | Таня Тодорова
0

Кафето е напитка, без която мнозина не могат да започнат пълноценно деня. И тя, както и други храни и напитки, има своите плюсове и минуси. А те зависят най-вече от количеството, което консумираме, защото много хубаво никога не е на хубаво...

А две до три чаши кафе на ден се оказват истински враг на мазнините в женското тяло, доказват учени от Anglia Ruskin University. Те правят изследване с дами от различни възрастови групи.

В резултат на него установяват, че жените между 20 и 44 години, които пият две-три кафета на ден имат около 3.4% по-нисък общ процент на мазнините в тялото, и то конкретно в областта на корема.

При тези между 45 и 69 години ефектът от кофеиновата напитка е още по-осезаем - 4.1% по-малко мазнини.

Намаляването на телесните мазнини не зависи нито от вида кафе, който се консумира от дамите, нито от тяхното здравословно състояние, пояснява Еarth.

А учените са на мнението, че този ефект най-вероятно се дължи на биоактивни компоненти в кафето, които спомагат за регулирането на теглото. Те смятат също, че заради това свое действие кофеиновата напитка може да се препоръчва като част от здравословен режим с цел превенция на все по-разпространеното в световен мащаб затлъстяване.

Видео по темата

Източник: lifestyle.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!