Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

8 задържани заради схеми в онкоболниците

6,058 прегледа
България | Красимира Славова
1

"Към момента има задържани осем лица, които са съпричастни със схемите с лекарствата." Това заяви вътрешният министър Младен Маринов за проверката на две онкоболници.

От вчера се провеждат процесуално-следствени действия по неутрализиране на организирана престъпна група, която извършва престъпления с лекарства.

"Проверката тече вече няколко месеца", поясни силовият министър.Предстои да се види на колко от тях ще бъде повдигнато обвинение.

Маринов посочи още, че предстои да се установи точната щета от износа на медикаментите, но не даде категоричен отговор дали се проверява трето лечебно заведение.Припомняме, че от вчера, 4 октомври Специализираната прокуратура и ГДБОП проверяват две болници за лечение на онкоболни - "Йоан Павел" в София и "Свети Мина" в Благоевград.

Проверката е по данни за извършвани злоупотреби с медикаменти за лечение на раково болни.

Проверява се документация, доставки, наличности и приложения на скъпо струващи лекарства за терапия и профилактика.

Видео по темата

Източник: news.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

asko
Ето затова се учи вероизповедание, да се знае, че всичко"се плаща". Какво е това възпитание? Каква е тази безпардонност? Това си е чиста проба мародерство - да крадеш от осъдения на ....!