Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Родители в Хасково на протест, искат камери в детските градини

8,047 прегледа
Снимката е илюстративна Свали оригинала
Снимката е илюстративна
Хасково | Анета Кутелова
33

Родители готвят протест в Хасково срещу тормоза на деца в детските градини. Инициативата е провокирана не от конкретна случка на насилие в областния град, а заради зачестилите случаи на агресия от страна на учители и възпитатели към деца в други градове от страната. Те станаха обществено достояние след разпространение на записи от тайни камери. В тази връзка майки и бащи готвят протести в цялата стана, а такъв ще има и в Хасково. Той е насрочен за 24 февруари от 16:30 часа пред община Хасково, каза организаторът на протеста за областния град Десислава Иванова - майка на момиче на 3 години и половина. Тя поясни, че е входирано уведомление до кметството.

Той цели да се ограничи насилието в детските градини и училищата. „Да се обединим и да кажем „Не на насилието“, призовава организаторката и във фейсбук, където има създадена група. Според нея тормозът над малчугани в забавачките може да се ограничи чрез поставяне на видеокамери не само на входовете, но и в учебните стаи. Записите от тях ще бъдат доказателство при евентуални конфликтни ситуации, каквито бяха разпространени от детска градина в Бургас. „Не е нормално учители да обиждат и бият деца“, възмущава се Десислава.

Протестиращите ще искат управляващите да вземат мерки и да се подобри цялата образователна система. Ще искат да се намали и допустимия брой деца във всяка група. Така учителите ще имат възможност да обръщат по-голямо внимание на децата, смята Десислава Иванова. Предложенията за промени в образователната система вече са внесени в парламента.

Haskovo.net

Видео по темата

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (33)

142685
Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
kaна
А КОГАТО У4ИТЕЛИ СА БИТИ ОТ У4ЕНИЦИ
Соня
Прави са! Трябва да има камери! А за битите учители и лекари, и т.н. - който го извърши, да бъде съден. Ако има камери дали ще има бити учители?
123
И бити ще има, за съжаление, и психически тормозени ще има. Нещата започват от семейството. Майките не учат на елементарно възпитание и поведение децата си, готови са на скандали и заплахи, ако някой учител си позволи да направи забележка на детето. То това гледа и такова става! От малки ги учат да не подлежат на социализация , да не спазват правила и да бъдат егоисти.
Dimo
Прекрасно, продължавайте да унижавате учителите ни и след 10 години искам да ви видя когато просто не са останали учители в клас какво ще правите. Ако аз съм учител и при мен дойде някакъв нахакан родител и ми каже слагам ти камера, че да мога да те следя и контролирам цял ден, просто ще му се изсмея и ще напусна същия ден. Представете си ако във вашия офис поставят камера за да следят дали влизате във фейсбук, а в същото време вие сте съвестен служител, няма ли да ви е обидно. Не може заради единични случаи да се дамгосва цялото учителско съсловие. Грозно е, неуважително е. На тези хора дължим много, а се отнасяме с тях като с боклуци
Соня
Ами представям си, защото имам и това никак не ми пречи. А на който му пречи, значи има защо! Защо ли...?
Dimo
Защо ли? Защото нормалните хора имат едно чувство, наречено достойнство. Не може с такова отношение да се подхожда към хора, които не могат да се заменят току-така.Що за човек би презюмирал, че масово учителите са насилници, че да иска и да има камера в стаята. Това е безумие. Такива хора изхождат от своя манталитет явно.
Соня
Самочувствие и достойнство имам достатъчно, неведнъж защитавани и устоявани успешно. В никакъв случай учителите не са "масови насилници". Не разбирам защо читав учител ще се страхува от наблюдение! Прочетете коментара на :Анна Йорданова", може и да разберете нещо.
123
Всичко идва от родителите. Не може цял ден да плюеш срещу учителките, детето да слуша и утре да очакваме детето да уважава учителя. Няма как да стане. Като попиташ 5 пъти едно дете дали госпожата му се кара и го удря и е много вероятно да ти каже " да " на шестия път. За децата и " Не пипай контакта ! " е каране, те не осъзнават, че го правиш за тяхно добро.
Нина Петева
"Когато беззаконието се превърне в закон, съпротивата се превръща в задължение"- Джеферсън Така,че зависи от гледната точка,всеки е прав за себе си.Не трябва ,обаче да се забравя и това,че когато сочиш с пръст някого,останалите три пръста сочат теб самия...Чуждата вина е вина,собствената- винаги сме готови да неглижираме.Истината е проста :в детските градини и училищата се надгражда това,чийто основи са поставени в семейството.Учителите НЕ са врагове на родителите,те имат еднаква цел-правилното развитие на децата.Тази война,която някой съвсем тенденционно и задкулисно подклажда е безсмислена и няма да доведе до нищо добро.Ако смятате,че камерите ще решат проблема с магическа пръчка,просто се лъжете.Проблемите тръгват от семейството/или това,което е останало от него/ и избиват в градините и училищата.А там винаги имате под ръка виновни...
Кали
Не разбирам щом вината е само в децата и родителите, защо учителите и възпитателите се притесняват толкова от поставянето на камери? Нека се поставят и следят камерите, пък да видим тогава кой кого бие и унижава! Не може да протестираш за повишаване на заплати на фона на зачестилите видеозаписи. И това, което взимат им е много!
Кенанския Маймун
Преди да търсят кусурите на детските учителки , маймуните да огледат в огледалото простите си немити души :)) ... Живея срещу детска градина и ги гледам всеки ден как маймуните карат маймунчетата си в градината и какви сеири са ... повече от 40 години всяка сутрин е едно и също ... Няма социализъм , няма капитализъм ... всяко маймунче идва сутринта със своя си акъл , някои не искат съвсем да ходят - особенно след лято на село :)):))
Ф
Веднага ще ви отговоря! В училищата от години има камери. Не един и два записа с агресия на ученици към учители излязоха, но нищо.. Ежедневно учителят се чуди как да се справи с днешните ученици, но помощ няма от никъде- ни от родител, ни от камера. Ето затова сме против камерите в градините- с нищо няма да помогнат, само ще продължи унижението за учителите.
А
А клакьорката ще включи ли и в протеста си и зов за поставяне на камери по детските площадки?!?Това от видеозаписите с пердашещи учителки , което в последно време се върти по новините ще изглежда като галене в сравнение с това , което майки причиняват на децата си пред погледите на други деца и майки - и физически и психически....
Фики
Аз съм за камерите,нека има камери на всякаде,че дасе види че парите които вземат учителите неги заслужават,ако видя и разбера че моето дете го унижават така,няма да викам телевизията,направо хващам тъпата овца и измитам цялата детска градина или училище.Това неса учители това са алкохолици и алчни хора за пари,незаслужават дори и минималната заплата,даже им е много.....
Етх
Гледай си го вкъщи тогава! Макар, че като гледам колко неграмотно пишеш, верно твоята учителка е била за бой, че ти е дала диплома( ако имаш, де).
Фики
Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
мммм
Ами дръж си детето в къщи като мислиш че можеш да му дадеш по-добро образование.И с това мислене не мисля че кой знае какво възпитание можеш да дадеш на детето си.Жалко за детето ти,с такъв родител няма бъдеще
Фики
Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
Етх
С такъв родител, ще израстне поредното гаменче, от което учителите ще вдигат ръце. И после се чудим защо децата са толкова нагли и невъзпитани, защо с тях не може нормално да се работи. Ето заради такива родители!
Станчева колежка
Бедна вие фантазията ако видите как се провеждат часовете в гимназията по облекло Хасково. Затова са нужни камери в всяка стая.
А-ни
Аз искам да има камери, ама много искам. Камери с висока резолюция, които да възпроизвеждат не само картина, а и звук. Искам записите от тях да са общодостъпни: за ученици и родители, за всеки, който проявява интерес. Голяма забава ще настане в семействата тогава. Всяка вечер ще виждаме отрочетата си колко са добрички и колко големи насилници са техните учители и възпитатели. Да, искам да има камери в класните стаи, по коридорите, на двора, в района на всяко училище, а защо не и в някое семейство с проблемно детенце... Голям смях ще е... Бива да внимават родителите какво си пожелават, че понякога мечтите им се сбъдват. Пожелавам им сбъдване!
Анна Йорданова
В нашата детска градина има камери в занималните, коридорите, на входовете и в двора повече от четири години. На никой не пречат камерите и няма учител против тях. Обидно е да се поставят всички учители под един знаменател. Претенциите на родителите са все по-големи и това не е лошо, но нека и те да поемат своята отговорност. Репликата "госпожата къде гледа " и "нямате правилен педагогически подход" ме карат да броя на ум до 20, а не до 10. Не може в къщи да се възпитава детето, че то във всичко трябва да е първо и да не отстъпва, пък после да искаме подрастващите да са кротки и да няма агресия. Уважаеми родители, "не прехвърлям топката" във Вашето поле. В образователните институции също работят хора и не сме безгрешни. Това което видях в материала от Плевен ме потресе и в никакъв случай не го одобрявам, но поставянето на камери не е решение на проблема, а поставянето им под такъв натиск с нагласата, че всички учители са виновни е просто недопустимо. Камери в детските градини и училищата трябва да се поставят за сигурност на децата и персонала и за помощ на учителя, ако има инцидент в стаята /дете с епилепсия, дете с диабет, температурен гърч или дете в афект/, а не с мисълта, че учителя върши нещо нередно пък и на много места камерите не са най-належащото за правене. Доверието към учителя и вслушването в думите му е много по-полезно за децата от камери.
Аскувлия
Искаме свестни учители, а ги унижаваме. Даже не разбираме к какви лайна нагазваме. Днес камери само в една стая. Утре и в други. След това там, дето се събличат децата, след това в тоалетните. Разбирате ли за какво става въпрос. Някой ще наблюдава не само учителите, а и вашите деца, моите деца.
Иван Райчев
Подкрепям протеста и ще присъствам. Трябва да има камери. Шофьорите когато видят камера на пътя, стават много културни, така и ще е на всякъде !
прав
И аз съм за камери ,но нека моля ВИ да има и звук.Моля Ви мили родители изисквайте всяка седмица да се пуска по ефир запис от камера.И ВИ желая приятно гледане и слушане на вашите мили отрочета.Бедна ви е фантазията какво Ви очаква от поведението на така наречените ви деца.И слушайте какво приказвате в къщи ,какъв циничен език използвате,какви разправии имате в къщи .Вярвайте ми всичко това вашите деца го пресъздават като поведение в детската градина и нагредайте се на разглезени деца,които дето само не се нас......ат с извинение от разлигаване държание и поведение.Ако всичко това ви хареса нека българският учител да ви е виновен за цялото съществуване.
Interesno
Няма проблем! Градина с камера 30 лева на ден, градина без камера 3.
Аз
Т.е. да се плаща допълнително за работа, която сме длъжни да вършим по трудов договор? Нее, не сте познали! Камери навсякъде, който не му харесва, да напусне!
Потресен
Едни и същи коментари на едни и същи"госпожи " вместо да си гледат работата те седнали да се защитават в форума може и под нечий директорски диктат.Тук не става въпрос за училище а за малки дечица 2-5 годишни за какво възпитание говорите за какви разговори м/ децата на тази възръст. Тормоза на новите (О)чители над децата и не е от днес просто новите технологии и малките микрофони и камери ни позволиха, на нас родителите поне малко да запознаем останалата част от обществото с проблемът ни.
браво
Потресени ще бъдете, когато видите някои от вашите деца в училище...Нека има камери! Това, което ще видите, няма да ви хареса, мили родители! Оскарите ще бледнеят!
425681
Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
До потресен
Предлагам да сложим камери в къщите ,за да видим как се държат родителите и как възпитават децата си!
Слаба ракия
Всеки разумен ще разбере ,че исканията са необходими и основателни. Нека противниците на исканията да докажат противното или по скоро сте възпитателки-учителки които не искат да бъдат контролирани. Като не ви харесват исканията напуснете,на ваше място ще дойдат млади хора с желание за работа с деца. Има директорки които от десетилетия управляват и е добре да подлежат на периодична атестация за добре свършена работа. Няма какво да се лъжем ,че има възпитателки и учителки които обиждат и нагрубяват децата и никога няма да го признаят. С доброта и подход също ма резултати при трудните деца но иска търпение.За съжаление търпението и добротата в някои госпожи липсва!