Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Димитровградско празнично хоро играха на площад "България"

6,936 прегледа

С дунавско хоро в изпълнение на Забавно-духовия оркестър на Димитровград започна извънредното издание на инициативата "Хора за хората" в Димитровград тази вечер. На площад "България" димитровградчани се присъединиха към отбелязването на 80 -ата годишнина от написването на популярното произведение на маестро Дико Илиев.

"Това е хорото, с което посрещаме Нова година, хорото без което не минава нито един празник на българите", сподели диригентът на оркестъра Митя Йорданов. Той допълни, че инициативата е подкрепена от община Димитровград, Детски и младежки център и местни танцови клубове и прикани димитровградчани да се хванат на хорото.

Още две хороводни изпълнения свириха музикантите от Духовия оркестър - "Елено моме" и т.нар."Димитровградско празнично хоро", написано специално.. На хорото на площада се хванаха любители на фолклорната музика.

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!