Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Тръгва машинно метене на улиците, има идея в бъдеще част от сметоизвозването да става с електромобили

5,381 прегледа

"При първа възможност, когато температурите са положителни, ще започне машинно миене на улиците в Асеновград." Това заяви на брифинг кметът Емил Караиванов. В момента целият ресурс на работещи в комуналните дейности е ангажиран за ръчно събиране на пръснатия заради снега пясък по улици и тротоари. "В Асеновград поне част от сметоизвозването из града може да стане и на електромобили", добави Караиванов по повод въвеждането в експлоатация на два такива мобила за нуждите на общината. Двете коли Рено Канго ще се използват от Социалния патронаж и Строителната дирекция. По думите на градоначалника Общината е готова да направи нужното, за да ползва екстрите на този екологичен и икономичен вариант, чакат се единствено възможности за национално съфинансиране.

Видео по темата

Източник: asenovgrad.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!