Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Мисията до Юпитер започва през 2011 г.

4,497 прегледа
Представители на НАСА излязоха с изявление за подготовка на космическата мисия Джуно (Juno), в рамките на която ще бъде проведено широкомащабно изследване на най-голямата планета в Слънчевата система - Юпитер.

Според изявлението на НАСА, новата мисия предвижда изстрелване на безпилотен космически апарат, което е запланувано за август 2011 г. и ще се осъществи от Кейп Канаверол.

Предвижда се апаратът да достигне орбитата на Юпитер към 2016 година.

Според плана сондата ще извършва годишно 32 пълни облитания около Юпитер.
От НАСА отбелязват, че това ще бъде първият апарат, работещ със слънчеви батерии в условията на голямо отдалечаване от Слънцето.

Сондата ще бъде снабдена със свръхмощна камера и набор от инструменти, разработени специално за изследване повърхността на Юпитер.

От НАСА се надяват да научат повече за загадъчната вътрешната структура на планетата, състояща се предимно от водород и хелий, а така също да изследват мощната й магнитосфера и полярното сияние.

Видео по темата

Източник: hicomm.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!