Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Чака ни Голямата депресия II

3,090 прегледа
В света се задава продължителна и дълбока криза, предупреждава нобеловият лаурет за икономика Джоузеф Щиглиц в интервю за гръцкия в. "Елефтеротипия".
Очертава се изключително висока безработица, както по времето на финансовия крах през 1929 г., прогнозира известният американски икономист, който дълги години преди това алармираше за опасността от задаващата се криза, цитиран от БТА.
Джоузеф Щиглиц упреква за нея "златните момчета" от Уолстрийт, както и всички, които се доверяват сляпо на пазарите. Нобелистът оприличава рухването на банките с падането на Берлинската стена за комунизма. Той обвинява американския президент Джордж Буш за провала на неговата икономическа политика и предрича скок на безработицата в Америка и в целия свят, подобен на онзи от световната криза през 1929 г.
"Мерки за всички или хаос", приканва още Щиглиц, изказвайки мнение, че е настъпил моментът да бъде засилена държавната намеса на пазарите.

Видео по темата

Източник: dir.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!