Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Ехоо, има ли някой там?

5,700 прегледа
Стремежът да достигнем до извънземна форма на разум няма граници.

Нова акция в тази посока започва в Украйна, откъдето ще бъдат изпратени съобщения към планета, намираща се на 20 светлинни години от Земята, съобщи ВВС.

Надеждите са някой там да вземе да ни чуе и ако може – да отговори.

Около 500 снимки, рисунки и текстови съобщения вече се предават от гигантски радиотелескоп, който обикновено се използва за проследяване на астероиди.

Планетата-получател била избрана поради подозренията, че на нея може и да има живот.

Всеки евентуален отговор на съобщенията, които са били събрани чрез конкурс, организиран от онлайн социалната мрежа Bebo, ще стигне до Земята за не по-малко от 40 години.

Съревнованието обедини 12 милиона потребители на сайта в идеята да пратят послание, което биха желали да бъде получено от извънземните.

Темите на съобщенията варираха – от околна среда, политика и световен мир, до семейни взаимоотношения и гаджета.

Избраните 500 послания са преведени в двоичен формат и ще бъдат изпратени на 120 трилиона мили в Космоса посредством мощни радиовълни от Националната космическа агенция в Украйна.

Организаторите се надяват до 2029 година високотехнологичната пратка да стигне до получателя – планетата Gliese 581C, а евентуалният отговор ще отнеме още 40 години. Чакаме със затаен дъх!

Видео по темата

Източник: dnes.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!