Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Бази на Луната ще приютяват астронавти за половин година

2,032 прегледа
Американската космическа агенция НАСА ще строи бази на Луната, в които астронавти ще могат да прекарват по 6 месеца, предаде Франс прес, цитирайки Карл Валц, един от директорите на отдела за изследователски мисии на НАСА.

Изграждането на базите ще бъде в рамките на проект за завръщането на САЩ на Луната до 2020 г. Лунните бази ще бъдат подобни на Международната космическа станция /МКС/.

Концепцията ще бъде обаче различна. Ще има развити транспортни системи, които ще позволят на астронавтите да живеят на Луната, да работят там, да изградят инфраструктура и да използват лунните ресурси пълноценно, заяви Валц по време на конференция в университета в Маями.

Той допълни, че приоритетите на НАСА са доизграждането на МКС, осигуряване на безопасността на полетите на американските совалки до 2010 г., когато те ще излязат от употреба и ще бъдат заменени с нов кораб, наречен Орион и с нова ракета-носител, наречена Арес.

Сред приоритетите на НАСА освен завръщането на Луната до 2020 г. е и повишаване на човешкото присъствие в Слънчевата система и дори отвъд нея, допълни Валц.

НАСА работи и по замяната на традиционните горива, с които се задвижват корабите й, с нови, алтернативни източници на двигателна енергия. Тази година НАСА чества 50-ия си рожден ден и започна кампания за набиране на млади кадри, припомня Франс прес. БТА
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!