Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

IBM пуска компютри “свободни от Microsoft”

4,534 прегледа
От IBM обявиха, че заедно със своите партньори от Австрия и Полша ще предлагат персонални компютри, "свободни от Microsoft", съобщава HiComm.bg.

От американската компания, известна като Синия гигант, допълват, че устройствата ще бъдат с операционна система Linux заедно с дистрибутора на софтуера Red Hat VDEL в Австрия и сервизната фирма LX Polska от Варшава.

PC-то ще бъде оборудвано и със софтуера Lotus Symphony на IBM, който е базиран на Open Document Format, който се конкурира с Office Open XML на Microsoft.
Хардуерът ще бъде дело на австрийската и полската фирми.

Идеята на Синия гигант е да продава тези компютри в Източна Европа и по-специално Русия.
В момента в огромната държава се води люта битка за изграждане на големи компютърни системи между основаната от Бил Гейтс корпорация и съперниците, които предлагат алтернатива със софтуер с отворен код.

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!