Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Норвежците се къпят в нефт

2,895 прегледа
Светът | MARI_ZA
0
Норвежката петролна компания СтатойлХидро (StatoilHydro) откри поредно находище на нефт в Северно море.

Предполага се, че запасите на петрол в него са между 20 и 30 милиона барела петрол, съобщи агенция Франспрес.

Новото поле се намира в близост до вече съществуващо, което ще улесни неговата експлоатация.

На всичкото отгоре, по думите на един от директорите на компанията - Тим Дотсън, това е третото новооткрито находище от началото на годината в норвежката част на Северно море.

При цени на петрола, които надхвърлиха вече 100 долара на барел, всички петролни компании хвърлят много средства и усилия за откриването и разработката на нови полета.

По всичко изглежда, че скандинавците се уредиха за следващите 100 години.

За какво им е на норвежците ЕС?

Източник: dnes.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!