Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Работниците от "Кремиковци" протестир

4,960 прегледа
Работниците в „Кремиковци" започнаха своите протести.

Работещите настояват за смяна на собственика с твърдението, че не получават редовно заплатите си, както и че не им се превеждат полагаемите им се пари за работно облекло и храна. Друг главен аргумент е, че програмата за "Жизнеспособност" не се изпълнява и не се инвестират средства.

Към момента в "Кремиковци" заетите са 6 200.

Протестиращи работници посочиха, че освен исканията им изплащане на заплатите и парите за храна и работно облекло, нищо не се прави подобряване на условията на труд. В комбината няма изобщо Служба по трудова медицина, а Службата по безопасност изобщо не си върши работата.

Работници посочиха, че замервания на въздуха за запрашаване се правят само на входа на предприятието.

Андрей Филипов, представител на ръкововството на "Кремиковци", каза за Нова телевизия, че ръководството на комбината приема и подкрепя исканията на протистиращите работници. Според него обаче няма нужда от смяна на собственика, ако се инвестират пари в произвоство и екология.
Източник: novjivot
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!