Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Хакерите удариха и електрическите мрежи

4,462 прегледа
Хакери са успели да изключат електрическата мрежа на поне един град в САЩ, алармираха експерти по време на конференцията DefCon. Според служителя на ЦРУ Том Донаху, в последно време хакерите се насочват именно към енергийната система.
Атаката, за която разкриват от ЦРУ, е проведена дистанционно, през интернет, като е използвана уязвимост в системата за диспечерски контрол и събиране на данни SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition).
Повечето електрически мрежи по света използват SCADA, която вече е морално остаряла. Експерти от специализираната компания за сигурност Tipping Point са извадили на показ множество уязвимости на системата по време на конференцията DefCon.
Хакерите източват стотици милиони долари от енергийните компании, като се възползват от "дупките" в SCADA, твърдят специалистите, на които се позовава gizmodo.com. ЦРУ, от своя страна, вече разследва случаите на използване на уязвимостите в системата.
Източник: technews.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!