Затворник се рани при бягство, сега съди затвора
22-годишен затворник, който се наранил тежко при опит за бягство преди една година, е внесъл съдебен иск срещу затвора, като го обвинява в нехайство и малтретиране, стана известно от юридически източник. На 10 януари Скот Гомес се опитал да избяга от затвор в щата Колорадо, съобщи АФП.
С помощта на завързани чаршафи той се изкачил на 12-метровата стена, но когато я преминал, паднал и се наранил тежко, поради което е прекарал един месец в болница.
Сега той предявява иск пред федерален съд в Денвър и има претенции към дирекцията и надзирателите на затвора за компенсации за материални и нематериални щети заради своите рани.
В иска си Скот Гомес заявява, че се решил на бягство, защото бивал малтретиран от надзирателите и от другите затворници, поради което се страхувал за живота си.
Два месеца преди злополучното бягство той правил един първи опит да избяга от затвора.
Видео по темата
Източник:
dnes.bg









Коментари в сайта (0)
Все още няма коментари. Бъди първият!