Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

МРРБ направи още една стъпка към изграждането на нов мост над Марица

3,831 прегледа
Първомай | Първомай
12

Със заповед от 9 януари 2015 година, министър Лиляна Павлова разрешава Агенция „Пътна инфраструктура“  да изработи проект на ПУП – Проектно предложение за изграждане на „нов мост над река Марица и пътна варианта, засягаща землищата на село Градина и гр. Първомай, общ, Първомай“.

Решението е взето след съгласуване с Министерствата на околната среда и водите и  на културата. Преди да бъде представено в МРРБ проектното решение на заданието трябва да бъде представено за разглеждане от Националния експертен съвет по устройство на територията и регионалната политика за обсъждане и одобряване. Заповедта е публикувана на страницата на МРРБ съгласно закона за устройство на територията. За съжаление заданието не е публикувано нито на сайта на МРРБ, нито в сайта на Община Първомай. 

Разрешението за проектно задание идва година и 9 месеца след като МРРБ публикува инвестиционно намерени да бъде построен нов мост. Ако с тези темпове продължи изпълнението на намерението, след едно човешко поколение ще имаме съоръжение, което ще се намира на 15 метра западно от съществуващото и ще бъде с двупосочно движение. Общината има намерение да запази стария мост като пешеходен, за атракция и място, откоето може да се лови риба.

Теодора Кирякова

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (12)

2015
не е ли 2015
PARV_NET
да, благодаря
Mosta na Kota 612
Edno vreme Daniu Kalaia karashe kolelo po parapeteto na mosta,apuk Ganiu vdigashe stoiki na parapeta.
palio_1421661424
много хубаво, а кога ще оправят изхода за асеновград ???? Колко човешки поколения трябва да минат за да се оправи и там ???!!!!! Добре, че няма сняг тази година, инак как щяхме да минаваме от там незнам. Ама той кмета от там не минава, та сигурно незнае, че пътя ЛИПСВА !!!
електорална еденица
Много рано започнахте предизборната кампания! От сега до изборите ще си кандисаме да четем лакърдии за нови мостове, прокари, велоалеи,милионни инвестиции, социални програми, работни места за млади хора и още и още....Това вече не впечатлява никого но развеселява тъжното ни ежедневие! Дерзайте другари!Колкото повече празни , весели обещания - толкова повече балъци на въдиците ви!
Mosta na Kota 612
Pishim I D I N I T Z A ,a sas E.
koi?
Da popitam i kolko kamiona sa nad 10t,koitominavat po mosta sa sankcionirani ot policiata?Vijdal sam gi po 2 gondoli palni da minavat navednaj,a policaite si stoiat tam i se praviat na udareni!
Бай Иван_1421668099
в нашата държава пари за запълване на дупки може и да няма, ама виж за цял нов мост има!
гол Хасан
Откъде ще откраднеш повече бе бай Иване от парите да дупката или от парите за нов мост?
123
На кой цар на годините ще е това "велико" събитие за нашия градец ,жалки, управляващи ни некадърници? Огледайте се, та вие в тази държава тухла върху тухла за народа не сте положили реално!Мостовете са едни от най-сложните пътни съоръжения за строеж,вие този не можете да ремонтирате ,тръгнали сте друг да строите!Правилно ви пишат по горе, че много рано почнахте да хвърляте шарените пилета за изборите.То и други ваши мургави предшественици строиха мостове на Дунава, ама като гледам се са си старите бай Тошови.Руснаците казват:"Ще поживеем и ще видим!"
sergei stani6ev
samo tova pravitelstvo moje da napravi most nikoi drugi az li4no shte po4erpia Lilianka Pavlova i nai golemiat Boiko Borisov davaite samo taka za napred nikoi niama da slu6ate parvo se gradiat osnovite na edna ka6ta a v Balgaria 25 godini gi kradiaha tezi osnovi samo taka Boika kakvoto postroi6 tova 6te ostane te niakoi hora gi e iad 4e evropa vi ta4i i vi ima ogromno doverie priatna rabota Boiko ymnite hora sme s teb
4567
Dalgi godini patyvam vseki den mejdy Parvomai i Gradina. Ne vqrvam da dojiveq da vidq nov most!Obe6taniq mnooooooooooogo.