Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Момчето,смазано от дърво, още с риск за живота

2,586 прегледа
Шефът на отделението д-р Каръшев, обясни, че след няколко направени операции, заГеорги все още има риск от усложнения

14-годишният Георги от Чепеларе, който пострада в гората по време на дърводобив е стабилизиран и под постоянно лекарско наблюдение.

Пострадалото дете е настанено в ОАИЛ и за него се грижи 8 души лекарски екип и всички сестри от отделението.

Момчето беше прието в неделя с тежък хеморагичен шок, сериозни разкъсвания на черен дроб и далак. Направени са няколко операции, при една от които се е наложило отстраняване на далака. Към момента детето се поддържа на апартно дишане. Преляти са 30 банки кръв и засега няма нужда от още кръвопреливане, извършена е интервенция по затваряне на коремната област. Началникът на интензивното отделение д-р Ангел Каръшев и д-р Благоев казаха още, че за момента детето е стабилизирано с възстановени жизнени функции, но подчертаха, че все още съществува опасност от усложнения. От утре ще бъдат направени опити за отделяне от апарата и за преминаване към самостоятелно дишане.

Въпреки че момчето не е контактно, зам. областния управител Хумчев посети детето в интензивното отделение и разговаря с лекарите за състоянието му.

Видео по темата

Източник: smolyan.bgvesti.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!